O nas

Do góry strony


Żłobek Bajkowy to bezpieczne i przyjazne miejsce stworzone specjalnie dla najmłodszych. Każde dziecko to skarb, cudowny mały człowiek, którego prawa i potrzeby szanujemy i staramy się jak najpełniej zaspokajać. Dbamy o rozwój ruchowy, poznawczy, emocjonalny i społeczny naszych podopiecznych. Mądrze wspieramy maluchy ucząc ich samodzielności, pewności siebie i nawiązywania relacji z rówieśnikami.
Żłobek Bajkowy działa na podstawie Ustawy o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 z dnia 4 lutego 2011 roku co gwarantuje, że spełnia warunki lokalowe, sanitarne i przeciwpożarowe a opiekunowie posiadają wymagane kwalifikacje.
Nasz Żłobek jest wpisany do rejestru żłobków i klubów dziecięcych pod nr 7330.2.25.2014.
Bezpośrednią kontrolę nad placówką sprawuje Biuro ds. Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa.
Znajdujemy się w cichym i zielonym zakątku Krakowa na obrzeżach parku Młynówka Królewska na osiedlu Lindego Park Bronowice. Posiadamy własny parking przed żłobkiem a najłatwiej dojechać do nas skręcając w ul. Lindego od ul. Balickiej lub od ul. Na Błonie.

zapraszamy Maluszki
z pieluszką i bez pieluszki
biegające Tuptusie
co kochają mamusię
i słodkie Starszaki
prawie już Przedszkolaki
Oferta

Do góry strony


Zapewniamy:

- profesjonalną opiekę nad dziećmi w wieku od 20 tygodnia życia do 3 lat w wymiarze do 10 godzin dziennie,
- życzliwą i ciepłą atmosferę,
- kameralne domowe warunki (opiekujemy się tylko 17 Maluchami),
- stałą opiekę pielęgniarską i bezpłatne konsultacje z pielęgniarką,
- zajęcia ogólnorozwojowe prowadzone przez wykwalifikowanych pedagogów,
- grupowe zajęcia logopedyczne,
- zabawę z językiem angielskim,
- zajęcia z rytmiki,
- codzienne zajęcia muzyczno - ruchowe,
- bajkoterapię,
- muzykoterapię,
- indywidualne podejście i podążanie za potrzebami dziecka,
- dla Rodziców zdjęcia i filmy z życia żłobka.


Bajkoterapia

Do góry strony


W Żłobku Bajkowym wykorzystujemy bajkoterapię, gdyż czytając dziecku od najmłodszych lat, istotnie wpływamy na rozwój jego mowy i słownictwa, jakim w przyszłości będzie się posługiwało. Bajki sprawiają, że dziecko robi się empatyczne, wrażliwsze ale także odważniejsze. Bajkoterapia jest metodą niwelowania lęków dziecięcych, z którymi zmaga się każdy maluch poznający świat. Bajki dotykają ważnych obszarów związanych z takimi emocjami jak:
- zazdrość,
- odwaga,
- smutek,
- złość,
- tolerancja,
- wdzięczność,
- rywalizacja między rówieśnikami,
- agresja,
- lęk,
- i wiele innych,
Bajki uczą samodzielnego myślenia, wyrażania uczuć i radzenia sobie z emocjami Dzięki bajkom dziecko staje się bardziej pewne siebie, lepiej radzi sobie w nowych sytuacjach, buduje poczucie własnej wartości. Bajkoterapia to także doskonała metoda relaksacyjna. Odpowiednio dobrane i opowiedziane albo przeczytane historie mogą doskonale wyciszyć przed snem lub drzemką, po dniu pełnym wrażeń i emocji.


Dotacje

Do góry strony
"W roku 2019 od dnia 1 stycznia do 31 grudnia Gmina Miejska Kraków udziela dotacji (dofinansowania) do dzieci objętych opieką w Żłobku Bajkowym. Podstawowa kwota dotacji (dofinansowania) udzielonej przez Gminę Miejską Kraków wynosi 1,70 zł za godzinę opieki nad dzieckiem. Zgodnie z podpisaną z Gminą Miejską Kraków umową, w okresie otrzymywania dotacji zobowiązani jesteśmy do pomniejszania wysokości miesięcznych opłat za objęcie opieką dziecka (tzn. czesnego) o kwotę nie niższą niż kwota uzyskanej od gminy dotacji. Miesięczna kwota o jaką obniżone zostaną opłaty za opiekę wyliczona zostanie według wzoru: ilość godzin zapewnienia opieki dziecku w danym miesiącu (liczona na podstawie zawartej z rodzicami lub opiekunami prawnymi umowy) x 1,70 zł.

W przypadku objęcia opieką dziecka z orzeczeniem o niepełnosprawności Gmina Miejska Kraków udzielać będzie podmiotowi świadczącemu opiekę dodatkowej dotacji (dofinansowania) w wysokości 2,40 zł za każdą godzinę opieki nad dzieckiem. Powyższa kwota nie będzie miała wpływu na wysokość opłat ponoszonych przez rodzica lub opiekuna prawnego.

Jednocześnie informujemy, że dotacja (dofinansowanie) dotyczy wyłącznie dzieci zamieszkałych na terenie miasta Krakowa.

Ewentualne uwagi dotyczące udzielanych dotacji należy kierować do Biura ds. Ochrony Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa, ul. Czerwińskiego 16, 31-319 Kraków tel. 12 616-92-84, e-mail: bz.umk@um.krakow.pl ".

Żłobek Bajkowy bierze udział w Resortowym programie rozwoju instytucji opieki nad dziećmi do lat 3 Maluch plus 2019 i uzyskał dotację dla naszych podopiecznych. Miesięczna kwota dotacji to 100,00 zł w okresie od stycznia do grudnia 2019 roku.

Cennik

Do góry strony


Cennik na rok 2019

Wpisowe - 250 zł, przy kontynuacji umowy 150 zł
Opłata roczna, bezzwrotna, obejmująca ubezpieczenie NNW, materiały plastyczne i higieniczne (oprócz pieluszek), wyprawkę (śliniaczek i naczynia stołowe, zestaw do mycia zębów), upominki okolicznościowe.

Czesne miesięczne po uwzględnieniu dotacji z Urzędu Miasta Krakowa i Programu Maluch plus 2019 wynosi:

od 689 zł do 740 zł w zależności od ilości dni roboczych i zawiera:

- opiekę nad dzieckiem do 10 godzin dziennie,
- bezpłatne zajęcia adaptacyjne,
- zajęcia ogólnorozwojowe,
- zajęcia edukacyjne (rytmika, język angielski, zajęcia z logopedą),
- codzienne zajęcia muzyczno - ruchowe,
- chusteczki mokre, ręczniki jednorazowe, kremy,
- napoje (woda niegazowana, kompot),
- konsultacje z pielęgniarką.

Karnety miesięczne:

- 30 godzin - 299 zł
- 50 godzin - 395 zł
- 100 godzin - 520 zł

Opieka w formie karnetów dostępna w miarę wolnych miejsc. Dni i godziny opieki (grafiki opieki) są ustalane indywidualnie z Rodzicami.

Wyżywienie całodzienne - 12 zł/ dzień (śniadanie, 2 daniowy obiad, podwieczorek, napoje). Dla maluszków do pierwszego roku życia rodzice mogą dostarczać słoiczki (podpisane, oryginalne, z atestem) lub korzystać ze specjalnego menu dla najmłodszych. Korzystamy z usług specjalistycznej firmy cateringowej, która dostarcza zdrowe i smaczne posiłki, przygotowane pod nadzorem dietetyka. Promujemy posiłki bez konserwantów i „ulepszaczy” oparte na świeżych produktach oraz napoje z niską zawartością cukru.

Wpłaty proszę realizować przelewem na konto:
40 1020 2906 0000 1602 0331 3665

Dane do przelewu:
Anita Bobula - Kurowska
Centrum Profesjonalnej Opieki
ul. S. Lindego 13/20, 30 - 148 Kraków


Adaptacja

Do góry strony


Wiemy, że troskliwi rodzice bardzo głęboko przeżywają oddanie malucha pod opiekę innych osób, aby ułatwić ten trudny proces organizujemy spotkania adaptacyjne dla rodziców i maluchów. W miłej, spokojnej atmosferze rodzice i dzieci mogą zapoznać się z pomieszczeniami żłobka, zabawkami, porozmawiać z opiekunami. Rodzice mogą posłuchać rad na temat sposobów łagodzenia stresu związanego z rozłąką, a maluchy mają szansę na ciekawą zabawę w nowym miejscu pod okiem opiekunów i rodziców. Zajęcia adaptacyjne są bezpłatne i trwają od 30 do 90 min. Zajęcia podzielone są na 3 etapy i trwają do 5 dni:
- pierwszy etap: zwiedzanie żłobka, zabawa z rodzicami i opiekunami,
- drugi etap: zabawa z opiekunem i innymi dziećmi, rodzice pełnią rolę obserwatora,
- trzeci etap: maluch pozostaje w żłobku pod opieką opiekuna (ok. 1 godziny).


Aktualności

Do góry strony


Akademia Maulcha

Żłobek Bajkowy zaprasza dzieci w wieku 1,5 - 3,5 lat na zajęcia ogólnorozwojowe.
Więcej...

Zapisy na zajęcia pod numerem telefonu 517 712 837

Dotacje

Uprzejmie informujemy, że Urząd Miasta Krakowa ustalił zasady dotowania opieki w żłobkach niepublicznych. Dotacja będzie realizowana od stycznia do grudnia 2019 roku i wynosi 1,70 zł do każdej godziny pobytu dziecka w żłobku. Dotacją objęte są wyłącznie dzieci mieszkające na terenie miasta Krakowa.

Żłobek Bajkowy zakwalifikował się do programu Maluch plus 2019 i uzyskał dotację dla naszych podopiecznych. Miesięczna kwota dotacji to 100 zł w okresie od stycznia do grudnia 2019 roku.

Dni Otwarte

W każdą pierwszą środę miesiąca w godzinach 17.00 - 18.00 organizujemy Dzień Otwarty. Zapraszamy Rodziców, którzy chcą obejrzeć nasz żłobek, poznać zasady rekrutacji do żłobka, porozmawiać na temat organizacji opieki nad maluchami.
Serdecznie zapraszamy.

Ze względu na bezpieczeństwo zdrowotne i dobre samopoczucie naszych podopiecznych nie praktykujemy odwiedzin osób postronnych w czasie pracy żłobka.

Wszelkie informacje można uzyskać pod nr telefonu 517 712 837 lub pod adresem
biuro@abkcentrumopieki.pl

Licznik odwiedzin: